KÖSZ

A KÖSz rövidítés, vagyis a Közösségi Szolgálat a KERÉK-ért három általunk fontosnak tartott értéket foglal össze: kreativitás, önkéntes segítés, közösségi szolgálat. Azt gondoljuk és hisszük, hogy az iskola több mint csupán tanórák összessége. Az iskola egy közösség, melyet ápolni, építeni kell. S mint közösségnek szolgálni kell tagjai testi és lelki fejlődését egyaránt.
Ezt kívánja elősegíteni a KÖSz Program saját eszközeivel. Olyan programok szervezésével és összegyűjtésével, melyek keretében a közösség tagjai fejlesztik kreativitásukat és képességeiket , gondozzák és óvják a természetet és tesznek valamit szűkebb ,vagy tágabb környezetükben a rászoruló emberekért, közösségekért. Mindezt teszik úgy, hogy közben ápolják kapcsolatukat a közösségük többi tagjával, valamint újabb és újabb kapcsolatokat hoznak létre.

A KÖSz Programban való részvétel az érettségiző diákok számára kötelező. A programban részt vevő tanulóknak összesen 50 óra közösségi szolgálatot kell teljesíteniük, ez törvény által előírt feltétele az érettségi vizsgák megkezdésének.
A program természetesen nyitott az iskola minden tanulója számára, így a meghirdetett KÖSz programokra szeretettel várjuk azokat is, akiknek már nem kötelező a KÖSz Programban való részvétel.

A KÖSz előírásokat háromféleképpen lehet teljesíteni:

1. A KÖSz Program keretében a KÖSz koordinátor (az iskola képviselője: pl. osztályfőnök, szaktanár) által meghirdetett, iskolai szervezésű eseményeken (például: rászoruló gyerekek, felnőttek látogatása, diák mentor program, takarítás, óvodások segítése stb.) való részvétellel.
  1. A KÖSz szabályzatban szereplő, de nem a KÖSz koordinátor által meghirdetett tevékenységekben (például: szerződött partnereknél végzett munka stb.) való részvétellel.
  1. Részvétellel saját kezdeményezésű – a KÖSz Program keretében megszervezésre kerülő – programokban (például: ketten szeretnének egyedülálló idős embereket látogatni rendszeresen, és megszervezik ezt a programot.

Jelentkezési lap
Közösségi Szolgálat Szabályzata