Angol tehetséggondozás

Az idei tanévben szeptembertől beindítottuk az angol tehetséggondozást. Reméltük, hogy együttműködő partnerünk, a 3D Hungary Alapítványnak és Illés Benjámin, anyanyelvi tanárunknak köszönhetően lehetőségünk lesz 5 amerikai egyetemistát is bevonni a közös munkába

Kezdetben nem tudtuk, mekkora lelkesedésre számíthatunk, ezért a 10.a és a 11.b osztály diákjainak hirdettük meg ezt a lehetőséget. Várakozásunkat messze felülmúlta a valóság: 20 magyar diák vetette bele magát az ismeretlenbe… Alyssa, Taya, Claire, Dalton és Marshall varázslatos hangulatot teremtenek minden egyes alkalommal.

Az első hónapban a felkészítés zajlott: hogyan reagáljunk egy más kultúra szokásaira, hogyan hidaljuk át a különbségeket, miket kell feltétlenül tudnunk, ha egy külföldivel kapcsolatot szeretnénk építeni.

Majd eljött a várva várt pillanat: amerikai vendégeink megérkeztek. Kedvesek, mosolygósak, barátságosak voltak az első pillanattól kezdve. A feszültség nagyon hamar feloldódott és az eltelt 3 hónap alatt rengeteg felejthetetlen élményben volt részünk együtt, miközben nagyon sokat tanultunk, fejlődtünk.

Együtt karácsonyoztunk velük, külön programokon vettünk részt, igazi barátságok születtek, ami messze túlmutat a tehetséggondozás eredeti tervein és a csütörtök délután 14:00-től 15:30-ig tartó időkeretén.

A tehetséggondozás csapata a kis alsós diákokat is meglepte Mikuláskor. Minden osztályt meglátogattunk, énekkel, szaloncukorral és jókedvvel kedveskedtünk a kicsiknek.