Leendő gimnazistáknak

Kedves Szülők! Kedves Diákok!

Örömmel tölt el a gondolat, hogy most, amikor középfokú iskolát készülnek választani, a Kerék Általános Iskola és Gimnáziumra is gondoltak. Remélem, felvételi tájékoztatónkból minden fontos kérdésükre választ kapnak az iskolával és a jelentkezéssel kapcsolatban.

A „Kerék” 1972 óta Óbuda elismerten színvonalas oktatási intézménye. Gimnáziumi tagozatunk 24 éve működik. Az intézménybe jelentkezők több mint fele már az általános iskolában is nálunk tanult. Ez az új diákok számára is nagy segítséget jelent, hiszen így gyorsabban megismerhetik a helyi szokásokat, követelményeket és a pedagógusokat is.

Diákjaink már az augusztusi Gólyatáborban felkészülhetnek a novemberben, a Gólyanap alkalmával rájuk váró „megpróbáltatásokra”. A Gólyaeskü után pedig mindenki jogosan viselheti a közösséghez tartozást jelképező „kerekes” pólóját.

Néhány fontos dolog intézményünkről. Itt 13 évfolyam tanul egyszerre, így gimnazistáinktól elvárjuk, hogy odafigyeljenek a legkisebbekre. A nagyok gyakran segítenek az alsósok számára rendezett versenyek, vetélkedők szervezésében. Közösségi Szolgálatban végzett munkával és diákmentor program keretében segítik a kicsiket. Viselkedésükkel, tanulmányi eredményeikkel példát is mutatnak az alsósoknak. Ezért fontosnak tartjuk az udvariasságot, jólneveltséget, a tiszta, rendezett külsőt.

Azoknak a gyerekeknek a jelentkezését várjuk iskolánkba, akik legfontosabb célként a továbbtanulást tűzték ki maguk elé és tudják, hogy ezért küzdeniük kell, tehát nemcsak tudnak, akarnak is tanulni.

Korábbi hagyományainkhoz híven várjuk egyesületi sportolók jelentkezését is. Iskolánk eredményei a kézilabda és a kosárlabda utánpótlás nevelés területén országosan elismertek. A 2019/2020-as tanévtől bekapcsolódtunk a röplabda utánpótlás nevelésébe, és szoros együttműködésben dolgozunk a Vasas Óbuda röplabda szakosztályával.

A tanórákra való felkészülésben segítséget nyújt két számítógépes termünk, könyvtárunk.

A gimnáziumi évek alatt tagja lehet minden „kerekes” egy jó osztály- és baráti közösségnek, segítő tanárokra lelhet.

Az iskolánkkal kapcsolatos legfontosabb tudnivalókról hallhatnak a 2019. november 25-én (hétfőn) 17 órától tartandó felvételi tájékoztatónkon.

Kovács Gábor

felv tájék 2020-2021 kerék külsős