Kézilabda

Az SC Squadra Buda egy 2020-ban alapított újhullámos kézilabda sportegyesület és szervezet, melynek alapköve az óbudai játékosállományra való építkezés, az utánpótlásnevelés előtérbe helyezése és nem utolsó sorban a magyar kézilabda bajnokságban való sikeres szereplés.

Az egyesület sportkoncepciója úgy került kialakításra, hogy szerves egységet képezzen a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) hosszú távú sportágfejlesztési stratégiájával, egyúttal illeszkedjen Óbuda hagyományosan sportbarát vérkeringésébe, mindennapjaiba.

Az SC Squadra Buda és a Kerék Általános Iskola és Gimnázium sikeres közös pályázatának köszönhetően 2023-ban a tornacsarnok egy teljeskörű felújításon esett át. Az egyesület és az iskola együttműködési megállapodásának része, hogy az MKSZ által támogatott „Kézilabda az iskolában” programban szerepelnek, melynek célja, hogy a mozgást, sportolást, egészséges életformát népszerűsítése, egyúttal, hogy Óbuda, kiemelten a Kerék Általános Iskola és Gimnázium visszakerüljön az országos kézilabda utánpótlás térképére, ahol a 2000-es évek elején meghatározó szerepet töltött be.

Az SC Squadra Buda szeretettel várja a kézilabda iránt érdeklődő gyermekek jelentkezését korosztályos csapataiba!

Jelentkezni:

Török Máté
+36 70 866 8005
scsquadrabuda@gmail.com

Életképek az egyesület életéből:
www.facebook.com/scsquadrabuda