Mentor program

A Mentor Programot 2009 -ben indította iskolánk, amit mi – mely országosan is egyedülálló kezdeményezés –  mentorálásnak hívunk. Azért jött létre, hogy a gimnáziumi tanulók bevonásával segítséget nyújtsunk az erre rászoruló alsó tagozatos gyerekeknek. 9. évfolyamtól önkéntes segítőnek lehet jelentkezni a kisebbek mentorálására. Ez egy nagyon komoly feladat, ami több éven át is eltarthat. A segítség állhat egyéni korrepetálásból, beszélgetésekből, játékok szervezéséből, gyerekprogramok kíséréséből, közös kirándulásokból. A gimis mentorok egy mentorálásért felelős tanártól kapják a tanulókkal kapcsolatos feladatokat, és ő az, aki munkájukat az osztályfőnökök segítségével figyelemmel kíséri és értékeli. Az évek során számtalan kisgyereknek okoztak örömet a rájuk figyelő “nagyok”, de ebben a kapcsolatban a gimnazista fiatalok is sokszor életreszóló élményekkel gazdagodhatnak!