Sakkpalota

Iskolánk 2015-től felmenő rendszerben vezette be Polgár Judit Sakkpalota programját. A harmadik és második évfolyamon egy osztályban, az első évfolyamon két osztályban folyik a képességek fejlesztése ezzel a programmal.
A heti egy tanórában a sakk játékkal előmozdítjuk a különböző tantárgyak elsajátítását, olyan képességeket és kompetenciákat fejlesztünk, amelyek elengedhetetlenek a sikeres tanítási- tanulási folyamatban.

A sakk az egyik valaha volt leghatékonyabb képességfejlesztő eszköz, amelynek segítségével a gyerekeket az iskolás kor elején be lehet vezetni a tudatos ismeretelsajátítás világába. Az ehhez szükséges dialektikus, stratégiai és ok-okozati, szekvenciális gondolkodást fejlődésük korai szakaszában a gyerekek a sakktáblánál öntudatlanul tanulják meg! Nemcsak a matematikában, a logikában és a problémamegoldásban, hanem az olvasás és a szóbeli kifejezés terén is erősödnek, vagyis a sikeres sakkozás a készségek egész füzérének kedvező változását hozza magával.

Sakkozás közben a gyerekek egy sor már tárolt információt mozgósítanak és kombinálnak össze, miközben idegrendszerükben a sejtek közti kapcsolatok száma sokszorozódik. Ezeket a kapcsolatokat fogják felhasználni mindenfajta tanulás során! A sakk a maga vizuális szimbólumrendszerével az egész tanulási folyamat kialakulására komoly kihatással van. A Sakkpalota program egy olyan komplex képességfejlesztő módszer, amellyel minden kisgyermek játék közben, tevékenykedve tanulja meg a szükséges ismereteket.

Iskolánk 2017 szeptemberétől elnyerte a Polgár Judit Sakkpalota Referencia Iskola kitüntető címet.

Budapesten 4. iskolaként rendelkezünk minden olyan eszközzel, amely a Sakkpalota program sikeres megvalósításához szükséges. Tanítóink a Polgár Judit Sakkalapítvány képzésein elsajátított ismereteket szinte minden órába be tudják építeni. Így a bábok értékei a matematika órákon, a Sakkpalota élete, meséje az olvasás órákon, a királyi korona készítése a technika órákon teszi színessé a gyerekek mindennapjait. Azok a gyerekek akik érdeklődést, tehetséget mutatnak a sakkozás során, szakköri formában lehetőséget kapnak, hogy ismereteiket jobban elmélyítsék, és versenyeken is indulhassanak.