ECDL -European Computer Driving Licence

Iskolánkban több éve biztosítjuk diákjaink számára az ECDL vizsgára való felkészülés lehetőségét. Minden évben több csoportnyi diák tesz sikeres vizsgát.
A vizsgamoduluk tananyaga koherens a gimnáziumi tananyaggal, ezért a vizsgafelkészítés tanórai keretek között zajlik. Az utóbbi években dominánsan az ECDL Start bizonyítvány megszerzését szorgalmazzuk tanulóink körében, melynek tartalmi elemei:

– szövegszerkesztés
– prezentációkészítés
– online alapismeretek és
– számítógépes alapismeretek

A vizsgára felkészítés pedagógia értéke többrétű: diákjaink megszokják azt, hogy a minőségi felkészülés sikerre visz, külső helyszínen egy központi standard is teljesíthető. Továbbá meg-szokottá válnak számukra a vizsga helyzetek. S a legfontosabb, hogy sikerélményhez jutnak.

III. kerületi iskolaként örülünk, hogy az önkormányzat a kerületben tanuló diákok számára finanszírozza az ECDL vizsga regisztrációs díját. Így diákjainknak csak a vizsgadíjat kell fizetniük. A vizsgákat a KSZKI lelkes vizsgáztató csapata bonyolítja le.

Bővebb információ az ecdl vizsgakövetelményekről ezen az oldalon található: